Moonbird

Moonbird

Vytautas Paukštelis
+370 628 78690
www.outofbox.lt


Kaip radai savo muziką?
Namuose atsirado Playstation komputeris su "Code Masters Magic Music Maker" programa. Ir būtent per ją susipažinau su daugeliu elektroninės muzikos stilių. Iš programoje esančių pavyzdinių ruošinių. O kitas dalykas, kurį siečiau, tai, kai sėdėdavau pas savo pusbrolį, jis su draugu darydavo muzikos rinkinius, ko gero, tuomet, kai tik prasidėjo nelegalaus turinio pompavimas internetu. Jis man sudarė rinkinį, leisdamas vieną po kito gabalus, o aš sakiau: šito noriu, šito nenoriu, o paskui jau ir pradėjau domėtis, kas tai yra. Tai vyko maždaug 2001 metais. Ketvirtoje klasėje bendraklasis nusipirko Prodigy kasetę, tad iki 2001 metų visą tą laiką buvo ta kasetė ;)O kaip sugalvojai groti publikai?
Tiesiog kai groji publikai, gali atsirinkti savo bendraminčius. Iš publikos išsikristaliziuoja būtent tie žmonės, kuriems tavo muzikos skambesys yra artimas. Taip vyksta tam tikra paieška.

Ar dažnai repetuoji?
Nedažnai, paskutiniu metu išvis nerepetuoju ;) Dabar konservatyvumu nepasižymiu ir esu atviras daugeliui elektroninės muzikos stilių, labai plačiai jais domiuosi. O kūryba užsiimu kasdieną po daug valandų.

Paruoši set'ą ar viskas priklauso nuo nuotaikos blyksnių grojant?
Turėdamas didelę fonoteką gročiau tik spontaniškai. Grodamas įmaišau ir savo kūrybos muzikos.

Kur labiausiai patiko groti?
Vasaros viduryje grojau miške, pelkėje.Ar Tau grojant buvo nutikę kas nors neįprasto?
Labiausiai patiko tai buvusiam "Starlight" klube, nes ten grojant į mane metė marškinėlius. Vadinasi grojau tokią baisią muziką. O šio rudens pradžioje paprašė pagroti Europos teatralų susitikime ir tai vyko Pilies gatvėje buvusioje "Žaltvykslėje", jie ten valgė, gėrė, linksminosi viršuje, o aš turėjau groti rūsyje. Grojau vienas - niekam ;)

Kokios nuotaikos ir mintys Tave apima grojant?
Bandau užkrėsti savo būsena tuos kurie yra aplink mane kartu su manimi ir mano muzika. Turiu du apibrėžimus, į kuriuos dabar gilinuosi. Vienas - tai už Žemės ribų kosmologine prasme. O kitas - tai budistinė horizontalė. Man svarbu išlaikyti tam tikrą būseną kuo ilgesnį laiką. Tuos dalykus bandau perteikti ir muzikoje.

Kokius mėgsti renginius kaip lankytojas?
Tuos, kur skamba man tikrai patinkanti muzika - kokybiška muzika. Galiu atrasti bet kokio stiliaus kūrinių, kurie man patinka. Man labai svarbu, kad renginyje būtų gerai sureguliuotas garsas. Jis neturi varginti.

Kur dingsta pogrindiniai renginiai? Lieka tik klubai?
Jie yra, bet nėra jokios sklaidos.

Kuriose Vilniaus vietose Tau patinka leisti laiką?
Jau beveik susiformulavo tokia tradicija, kad broliui ir mamai palaikau kompaniją Stuokos Gucevičiaus vyninėje. Aš ten valgau, o jie geria vyną. Man tenka vairuoti ;).

Tavo mėgstamiausi dj'ai?
Sander Van Doorn labai kokybiškai miksuoja. Iš lietuvių palaikau du: Synthetic Life Forms Maknys ir šiaulietį Sweet Euphony.

Tavo mėgstamiausi elektroninės muzikos stiliai/atlikėjai?
Tai visi muzikiniai stiliai, kurie sukuria transo būseną: transas, psy-transas, dnb, progressive, idm'as, ambient'as, tech-house'as ir deephouse'as. Bet visi turi turėti vieną tam tikrą bendrą gyslą, kuri mane domina. Paklausius keleto jų žmonės suprastų, kas tai per elementas, kuris sukuria tam tikrą būseną. Buvau Rygoje Prodigy koncerte ir manau, kad ši grupė įsirašė į istoriją garantuotai. Jie sukūrė labai daug pagrindų komercinei elektroninei muzikai. Aphex Twinas yra šiuolaikinis Mocartas. Yra daug didelių meistrų, bet, kad įsimintų man taip, kad ir po daug metų juos minėčiau, tai sunku rasti tokių.

Tavo mėgstamiausi ne elektroninės muzikos stiliai/atlikėjai?
Kadangi studijuoju penktame kurse, tad klausimas paprastas. Akustinė muzika, kuri nėra ištempta ir pasibaigia laiku. Tai pagrindinis kriterijus. Dvidešimto amžiaus prancūzų impresionistas Erikas Sati. Jo visi gabalai trunka maždaug po miutę - super. Labai puiki muzika iki šešiolikto amžiaus. Ir dar vienas mano atradimas - tai labai užvedė Rytų kultūros muzika. Pradėjau netgi gerklinio dainavimo mokytis, na, nesėkmingai labai, bet įdomu ;)

Koks Tavo patarimas norintiems tapti dj'ais?
Pirmas ir pagrindinis dalykas, tai nedaryk to, kas jau padaryta, ir net jeigu tau patinka daryti tai, kas jau padaryta - nedaryk to vis tiek! Nes nėra verta kartoti to, kas jau padaryta, nebent padarysi dar geriau, bet tendencijos tokios, jog vienas padaro, o šimtas penkiasdešimt padaro prasčiau.

Tavo žodis Lietuvos jaunimui...
Šaukti! Ta prasme, kad išsišoktų jaunimas, kad ieškotų. Arba jų ieškojimas būtų, kad jie viską sunaikintų arba ieškotų kažko kito, bet kad tai būtų didelis ieškojimas.

Ar turi ką pasakyti apie televiziją ar apskritai apie žiniasklaidą?
Na, matosi, kad žmonėms reikia užsidirbti. Dabar geriausias dalykas, kurį atradau, tai yra internetinės radijo stotys, tai pati geriausia žiniasklaida, kurios man reikia, ten nėra jokios komercijos. O televizijoje to nerasi. Žiniasklaida nėra tas rodiklis, kuriuo reikia vadovautis.

Kokie Tavo netolimos ateities planai, susiję su muzika?
Yra trys. Pirmasis - tai kuriu elektroninį baletą, bus elektroninės muzikos fonograma ir šoks asmenybės. Antrasis - rašau kūrinį arfai Amerikos konkursui, o trečiasis dalykas - tai norėčiau, jeigu atsiras galimybė, sukurti muzikos paramos judėjimą - geros muzikos parama ir viešinimas.Kokie Tavo netolimos ateities planai, nesusiję su muzika?
Internetinis marketingas.

Ką valgai pusryčių?
Viską. Pusryčių nevalgydavau, bet prieš pusę metų pradėjau. Kas lieka po vakar, tą ir valgau. Kai yra galimybė, darausi kompotą, o kai nėra, valgau vaisus arba geriu "Icetee".

Koks Tavo mėgstamiausias patiekalas iš bulvių?
Tarkuotos keptos bulvės. Jos tiek skanios, kad tik druskos tereikia.

Koks Tavo hobis? (be muzikos)
Enduro. Kada turiu laiko ir benzino, sėdu ant motociklo ir važiuoju palei Vilnelę ar dar kokiais miškais. Du kartus susilaužiau šonkaulius ;)

O jeigu būtum ne dj'us, kuo norėtum būti ir ką veikti?
Bučiau gydytojas arba orientacininkas.
Tau rūpi konkurencinė veikla?
Tai todėl, kad esu muzikantas. Kada vaiką nuo ketverių metų stumia į sceną, jam yra sukuriamas adrenalino poreikis, nes kiekvieną kartą užlipęs ant scenos jis gauna labai didelę adrenalino dozę. Po dešimties ar penkiolikos metų adrenalino reikia nuolat.

Ar paliktum Žemės planetą visam laikui, skriedamas su tyrinėtojų ekspedicja į kitas galaktikas? Kodėl taip arba kodėl ne? :)
Taip. Nes kažkaip jaučiu, kad žmogaus ištakos nėra Žemėje ir apskritai man labai įdomios tokios temos ir patinka mąstyti, kur slypi žmogaus ištakos, kur slypi jo esmė ir panašiai.

Ar prisimeni ką nors iš tų laikų, kai lankei Dj Mokyklą?
Taip, tą patį tavo miegantį draugą, Roką, jis visada snaudžia, kai tik ateinu ;) Pamenu draugišką atmosferą, kažkaip jautiesi kaip namuose, atėjai ir būni tuo, kas esi.

Tavo mintys (pasiūlymai) apie DJ Mokyklą...
Galėtų būti mokinių pasirodymai ar konkursai, kad jie patys tarpusavyje konkuruotų, ugdytų profesionalumą.

Dabar vėl sėdime DJ Mokykloje, patalpos ir vėl kitos. Koks jausmas?
Man šios buvusios banko saugyklos patalpos labiausiai patinka, nors požeminė slėptuvė irgi labai unikali vieta buvo.

Kokia Tavo sėkmės paslaptis? A?
Man visada pataria galvoti apie gamtą. Patarė, tai ir pasinaudojau.

Labiausiai Tau patikusi knyga? Filmas? Miestas?
Knygos Hesse - "Sidharta" ir Kafka - "Amerika". O, filmų tai daug, bet išskirčiau labiausiai patikusį, tai "Matrica". Ne todėl, kad yra geresnių ar blogesnių filmų, bet jis įsiminė, tai istorinis filmas. Dar esu didelis animacinių filmų gerbėjas - "Ghost In The Shell". Patinka Madridas, bet nežinau, ar galėčiau ten gyventi. Norėčiau kartais nukeliauti į Madridą pasilinksminti. Dieną turistų milijonai, naktį - dar daugiau naktinėtojų - tarsi iš sienų išnyra barai, pakyla grotos ir prasideda miesto šėlsmas.

Kokios spalvos ar spalva dominuotų Tavo darbo kambaryje, miegamajame, virtuvėje?
Darbo kambaryje dominuotų dideli langai, o sienos būtų baltos. Miegamajame irgi baltos sienos. Aš esu neišrankus žmogus.
Šilta balta ar šalta balta? ;))))
Ne, nežinau, galiu pasakyti, kokios spalvos patinka. Patinka ryškios.
Ryšku - ne spalva!
Man spalva, lygiai taip kaip langas :) Galimybių visiuomet labai daug, todėl aš ir nekomplikuoju situacijos.


2009-11-04

created by baugu.net