Delonge

Delonge ( On The Wave )

Vytautas Laniauskas
+370 625 33364
www.myspace.com/delongis
www.myspace.com/djsonthewave


Kaip radai savo muziką?
Būdamas penkiolikos patekau į vyresnių draugų vakarėlį. Ten pirmą kartą išgirdau elektroninę muziką ir užsikrėčiau ja. Pasibeldžiau į mokyklos radijo duris ir sakau, "Reikia truputį pertvarkyti visą jūsų reikalą!" Atsinešiau savo įrašus ir trejus metus ten leidau visokią elektroninę muziką. Iš pradžių ji mokiniams nelabai patiko, bet laikui bėgant visi ją pamėgo. Susidomėjimas vis kilo ir jie klausdavo, kada paleisiu tą ar aną įrašą. Na ir vienuolikoje klasėje toks Giedrius prasitarė apie DJ Mokyklą, sakė ten viską rasiu, ir davė kontaktus. O toliau jau žinai, kas kaip ☺ Iš pradžių nesisekė visiškai, o paskui davei kažkokį gerą patarimą, liepei įsigilinti į garsus ir kai atėjau viską apgalvojęs vienas kitas miksas ir kažkaip op! Viskas "prilipo" ir tada jau viskas beveik kaip sviestu važiavo. Muzikos mokyklos nelankiau bet norėčiau išmokti groti fortepijonu.

O kaip sugalvojai groti publikai?
Kai tik susidomėjau muzika, nė negalvojau, kad tik klausysiuosi jos. Susipažinus su šia muzika iš karto atėjo į galvą mintis ir jausmas, kad reikia groti ir dalintis muzika su visais, ne vien klausytis pačiam. Nelabai to ir užtenka man, nes noriu parodyti savo požiūrį į muziką ir todėl turiu ją groti.Ar dažnai repetuoji?
Anksčiau grodavau po šešias ar aštuonias valandas per dieną, o kartais dar ilgiau. Kadangi grojome prie per žemo stalo, tai net nugaras pradėdavo skaudėti. Būdavo atsikeli, jau rytas ir švinta, atrodydavo, tarsi miegojau tik porą valandų. O dabar gan dažnai irgi grojame. Tai vienas, tai kitas pasiimam patefonus ir pasigrojam namuose.

Paruoši set'ą ar viskas priklauso nuo nuotaikos blyksnių grojant?
Įvairiai, būna vienoks renginys, kartais kitoks, bet vis viena pasiimu nenumatytiems atvejams tiek ramesnių, tiek sunkesnių ritmų, kad jei netyčia per mažai žmonių, tai vienaip, o jei per daug, tai kitaip sugrosi. Mėgstu turėti vietos manevrams.

Kur labiausiai patiko groti?
Šį pavasarį buvusiame taksi parke. Buvo atvažiavę groti DataBlenderiai, vyko sunkesnės elektroninės muzikos hardcore, industrial, noize, techno "reivas", ten jaučiau tikrąjį “kaifą”, atmosfera buvo labai gera.

Ar Tau grojant buvo nutikę kas nors neįprasto?
Nepasitaikė nieko keisto, viskas labai tvarkingai.
Ko gero, skleidi gerą energiją, kad viskas taikiai praeina ;)
Turbūt.Kokios nuotaikos ir mintys aplanko Tave grojant?
Ai, nuotaika tai pagal publiką, kaip jie, taip ir aš. O mintis tai viena, kad visi būtų laimingi. Vienas dj’us, kurio neminėsiu, sako, kad groti reikia taip, kad visi salėje masturbuotųsi.
Taip pasakyti galėjo Pagalvė.
Aaahhhahahaha! Taip. Kaip atspėjai? Tiesiai į dešimtuką.
Mes pažįstami nuo tada, kai jis persikraustė iš gimtosios Utenos į Vilnių gyventi. Juk aplink muziką...

Kokius mėgsti renginius kaip lankytojas?
Mėgstu pogrindį, kad būtų pogrindis tikrąja to žodžio prasme. Dabar pilna daug visokio šlamšto visokio disko-šmisko, kur net niekad nenueisi, tad ir atsirinkinėji. Bandai išsirinkti vieną kurį nors iš tos visos krūvos arba net neini niekur, nes po dažnų grojimų gera ir pasiilsėti. Mėgstu gyvos muzikos renginius, kuo daugiau groju, tuo daugiau klausausi gyvos muzikos, taip "ataušinu" smegenis.

Kur dingsta pogrindiniai renginiai? Lieka tik klubai?
Gal paseno entuziastai, o nauji tiesiog tingi. Gan sudėtingas reikalas.

Kuriose Vilniaus vietose Tau patinka leisti laiką ?
Vieta Vilniuje, kur labiausiai atsipalaiduoju, tai “Tamsta” klubas. Jame tarsi pabėgi nuo elektroninės muzikos ir patenki į visiškai kitą pasaulį. Kitaip ir žmonės bendrauja, tai smagu – atsipalaiduoju. Kontrastas.

Tavo mėgstamiausi dj'ai?
Daveas Clarkas, Robertas Hoodas, senieji Chriso Liebingo ir Sveno Vatho set'ai.

Tavo mėgstamiausi elektroninės muzikos stiliai/atlikėjai?
Idm’as, techno, noize’as, gaila, renginių trūksta. Dnb nekabina manes. Autechre, Aphex Twinas.

Tavo mėgstamiausi ne elektroninės muzikos stiliai/atlikėjai?
Rokenrolas, rokas, pank-rokas, džiazas, klasika. Doors, queen.. Klausausi gal daugiau net nei elektroninės muzikos. Dėl to dažnai tenka peštis su savo komandos nariais, nes jie mane pravardžiuoja "metaliūga", o patys nieko nesiklauso, išskyrus elektroninę muziką, ir sėdi užsidarę dėžutėje. Reikia gi paklausyti gyvos muzikos, kad skirtum, kas yra kas.

Koks Tavo patarimas norintiems tapti dj'ais?
Privalai pirmiausia įsitikinti, kad nori to pats, dėl savęs paties, o ne dėl kažkokio pasipuikavimo. Reikia būti tikram, kad tai nebus hobis vienam mėnesiui. Ir įsitikink, kad turi ryžto, nes norint išmokti reikia įdėti daug darbo. Svarbiausia – ryžtas.Tavo žodis Lietuvos jaunimui...
Ai, net nežinau, nors pats jaunas esu, bet žiūrint iš šalies atrodo, kad jaunimas bando labai atsiriboti nuo viso pasaulio ir būti visiškai nepriklausomas. Na, kad ir ką patarsi, vis viena jie neklausys ir darys savaip.

Ar turi ką pasakyti apie televiziją ar apskritai apie žiniasklaidą?
Stengiuosi nežiūrėti televizoriaus, juolab visų tų reklamų. Visas tas reikalas gadina žmones. O ypač tai, kas dabar darosi televizijoje: pigūs dalykai ir viskas dėl pinigų. Visur yra tos komercijos, bet pasistengtų iš jos, nors kiek įmanoma, išspausti ir visuomenę pamokančių dalykų. Paauklėtų, ugdytų vieningą visuomenę, jaustų atsakomybę, o ne vien klaidindami Lietuvos visuomenę kaltų pinigus.

Kokie Tavo netolimos ateities planai, susiję su muzika?
Pirmoje vietoje kūryba, reikia pradėti leisti plokšteles, daryti gerus "reivus". Kūryba dabar man pagrindinis dalykas, noriu išleisti kokybiškos muzikos.

Kokie Tavo netolimos ateities planai, nesusiję su muzika?
Baigti mokslus (studijuoja finansus), pakeliauti pirmiausia iki Maroko (On The Wave sumanymas), nes ten ta viena ir nedaugelio pasaulio vietų, kur didžiausios bangos, galvojame nulėkti ten išmokti plaukioti su banglentėmis. O paskui truputį pasitaupius pinigų mėnesį laiko pakeliauti po JAV.

Ką valgai pusryčių?
Valgyti mėgstu šokoladu glaistytus sūrelius su aguonomis ir tada iki vakaro jau nieko nebevalgau. Ir be kavos - nė dienos! Daug kavos!

Koks Tavo mėgstamiausias patiekalas iš bulvių?
Bulves mėgstu su kepta višta ar kaip bulvių košę su kuo nors. Bulves kaip garnyrą tiktai, nes kitaip tai niekaip.

Koks Tavo hobis? (be muzikos)
Automobiliai, ateityje statysiu "skersą".

O jeigu būtum ne dj'us, kuo norėtum būti ir ką veikti?
Gal statyčiau "skersą" jau dabar, arba ne, iš tikrųjų tai krepšinis yra vienas iš didžiausių mano hobių. Būčiau krepšininkas. Kaip vienas senas draugas, kuris supažindino su elektronine muzika, sakė: "Na, gerai, aš tau padėjau sisipažinti su elektronine muzika ir užkibai, bet jei ne ji, tai gal dabar jau būtum krepšininkas, žaistumei A lygoje ir gautumei pusę milijono per pusmetį." Visą laiką tenka rinktis.Ar paliktum Žemės planetą visam laikui, skriedamas su tyrinėtojų ekspedicja į kitas galaktikas? Kodėl taip arba kodėl ne? :)
Ne, neskrisčiau, aš noriu, ne tik noriu, bet ir paliksiu čia ką nors savo šioje žemėje. Kievienas žmogus, kuris turi jausmą krūtinėje, kuris nėra pilkoje masėje, turi palikti savo kūrinių.

Ar prisimeni ką nors iš tų laikų, kai lankei Dj Mokyklą?
Ooo! Tai buvo geriausias jausmas, kai kas antrą penktadienio vakarą išeidavau iš paskutinės pamokos, tai buvo chemijos pamoka, ir važiuodavau autobusu su savo pirmomis dviem plokštelėmis, kurias tik buvau nusipirkęs. Ir atvažiavęs leisdavausi į požeminės slėptuvės rūsį. Ten patekdavau tarsi į kitą atmosferą ir toks geras jausmas būdavo, kur niekas tau nezyzia, kur net neveikia telefonas. Kai vėl pakildavau iš rūsio ir traukdavau namo per šaltį žinodamas, kad ten buvau ir kad vėl būsiu kitą penktadienį... Viskas! Čia kažkas nerealaus. Visiška nostalgija tai vietai.

Tavo mintys (pasiūlymai) apie DJ Mokyklą...
Pastebėjau vieną svarbų dalyką. Kai lankiau šią DJ Mokyklą, dar nebuvo tiek privisę tų mokyklų. Ši mokykla per visą tą laiką nenupopsėjo, ji tarsi turi savitą pamatą, turi savo išliekamąją vertę, o tai, manau, labai svarbu. O patarimas toks: jei kas nori groti plokštelėmis, bet neturi pinigų joms pirkti, pasiūlykite jiems tokių technologijų naujovių kaip serato ar panašiai...

Dabar vėl sėdime DJ Mokykloje, patalpos ir vėl kitos. Koks jausmas?
Kai buvote įsikūrę Sporto rūmuose, man nelabai jautėsi ta atmosfera kaip požeminėje slėptuvėje (Virpesyje), bet šitose banko saugyklos patalpose ir vėl jaučiasi. Šiandieną prisiminiau tą jausmą, kai pakildavau iš bunkerio, nes saugykloje vėl storos betoninės sienos.

Kokia Tavo sėkmės paslaptis? A?
Jeigu kažko labai nori, gali nuversti kalnus. Reikia turėti didelį norą ir daug dirbti.

Labiausiai Tau patikusi knyga? Filmas? Miestas?
Knyga Paulo Koelo “Veronika ryžtasi mirti”, labiausiai įstrigęs gal “Back To The Future”, pirmoji dalis ypač. Miestas...... (galvoja) Trakai.

Kokios spalvos ar spalva dominuotų Tavo darbo kambaryje, miegamajame, virtuvėje?
Darbo kambaryje - juoda, balta ir raudona. Miegamajame, - raudona, balta ir juoda, o virtuvėje būtų “salotinė”, oranžinė ir šviesiai ruda.Atsidaro šalimos patalpos durys ir iškišęs galvą Spit Pulsas sako: "Viskas! Įrašiau miksą!"
Delonge: "Pripjovei grybo? ;)"


2009-10-29

created by baugu.net