Julija Fedotova

Julija Fedotova

Julija Fedotova
www.myspace.com/juliafedotova


Kaip radai savo muziką?
Kai man buvo keturiolika metų, teko apsilankyti diskotekoje, kur grojo dj’ai iš Baltarusijos. Tas vakarėlis man paliko labai didelį įspūdį. Truputėlį vėliau mano tėvai išvažiavo ilsėtis į Olandiją ir aš paprašiau atvežti man dovaną – muzikinį centrą ir elektroninės muzikos kompaktą. Jo pavadinimas “On a Dance Tip”, turiu jį iki šiol kaip gerą prisiminimą ;) Nuo tada ir pradėjau domėtis elektronine muzika. Vėliau pradėjau lankytis elektroninės muzikos vakarėliuose. Susipažinau su dj'ais, jie groja iki šiol. Vieni iš jų gyvena Maskvoje, kiti Kijeve, dar kiti Minske.


Rūtos Jankauskaitės nuotraukos
O kaip sugalvojai groti publikai?
Esu maksimalistė, jei pradedu dirbti vienoje srityje, turiu žinoti ir mokėti daryti viską nuo A iki Z. Pradėjau organizuoti renginius, buvau viena iš "Mixmasters" narių. Per 2 metus įgijau didelę patirtį kaip renginių organizatorė. Padarėme bendrą "gabalą" su Justin Xara "La Discotheque". Pradėti groti tai buvo mano svajonė jau daug metų, kai dar gyvenau Minske. Groti turėjau visas galimybes ir sprendimas susiformavo savaime.

Ar dažnai repetuoji?
Taip, dažnai. Turiu namuose grotuvus. Dabar ruošiamės nusipirkti su Justu "Traktor" ir efektų bloką.

Prieš renginį paruoši set'ą, ar viskas priklauso nuo nuotaikos blyksnių grojant?
Prieš kiekvieną renginį atsisiunčiu daug naujos muzikos. Groju tik naują muziką. Aišku, yra ir tokių "gabalų", kuriuos galiu pagroti keletą kartų. Setas priklauso nuo vietos, kur aš groju, ir nuo laiko- ar tai bus "warm up" muzika, ar "pick time". Groju pagal situaciją klube, pagal publikos nuotaiką. Groju žmonėms!:) Dažnai grojame su Justu "ping-pong". Teko išbandyti per "Pure Future" vakarėlį groti su 4 cd-grotuvais ir 2 mikšeriais. Labai patiko:) Kiekvienam po dj komplektą:)

Kur labiausiai patiko groti?
Labiausiai patiko groti Trakų festivalyje 2008 metais. Nepamiršiu to momento, kai pakėliau rankas ir 7000 žmonių padarė tą patį. Tai buvo euforija, buvau nustebinta.

Ar Tau grojant buvo nutikę kas nors neįprasto?
Buvo:) Mano pirmas pasirodymas. Atėjo labai daug žmonių paklausyti, kaip aš groju, žodžiu, pilnas klubas. (Noriu apibūdinti tą atmosferą.) Aš pradedu savo setą ir suprantu, kad su pultu kažkas atsitiko, nieko negirdžiu ausinėse, nėra kontakto. Kol grojo "gabalas", apšvietėjas taisė pultą ir, ačiū Dievui, pataisė. Dabar tą momentą prisimenu su juokais, bet tada buvo visai nejuokinga, buvau apimta panikos. Per kitą pasirodymą sugedo grotuvas, bet vėlgi problema buvo išspręsta laiku.

Kokios nuotaikos ir mintys aplanko Tave grojant?
Only positive. Jei patinka publika ir jos nuotaika, mėgstu pabendrauti su žmonėmis, kartu pašokti, stovėdama už pulto.

Kokius mėgsti renginius kaip lankytoja?
Labai mažai šiuo metu einu į vakarėlius, jei pati negroju arba neorganizuoju. Tai būna labai retai, kad eičiau šiaip "pasitusinti". O jeigu sugalvoju, tai einu į “Pacha“ klubą. Neseniai teko aplankyti barą “Absento fėja”. Patiko. Taip pat patiko “Barbar’a” Kaune - mažas, jaukus barelis.

Kur dingsta pogrindiniai renginiai?
Lieka tik klubai? Man sunku atsakyti į šitą klausimą, kur jie dingsta. Gyvenu Lietuvoje ketverius su puse metų. Manau, priežasties reikia ieškoti mažoje Lietuvos rinkoje. Ekonominis nuosmukis - daug jaunų žmonių emigruoja. Labai sunku rasti renginių rėmėjų.

Kuriose Vilniaus vietose Tau patinka leisti laiką?
Kaip jau sakiau, labai mažai turiu laisvo laiko… Su vyru kartais einame į restoraną arba į kiną. Esu be galo užsiėmusi: mokslai, darbai, namų ruoša. Neseniai įstojau į “Open British University”. Įgysiu “Business and Management” specialybę (tai bus mano antras aukštasis išsilavinimas). Užsiimu renginių organizavimu (bendras projektas su klubu “Pacha” oficialūs “Renaissance” vakarėliai), mokausi anglų kalbos privačiai. Kalbu rusiškai, baltarusiškai, lietuviškai, prancūziškai ir angliškai.

Tavo mėgstamiausi dj'ai?
Jų yra tikrai namažai. Labai patiko Hybrid'o, Christian'o Smith'o, Moshic'o paskutiniai miksai.

Tavo mėgstamiausi elektroninės muzikos stiliai/atlikėjai?
Groju house, progressive house, tech house, techno. Prok&Fitch, Mossy, Dinka, Dj Tatana, Alex Kenji, Above&Beyond, Thomas Gold, Mark Mendes, Mark Knight, Saeed Younan, Uner&Coyn, Joris Voorn, Muzzaik, Fergie, Format B, Deadmau5, Funkagenda. Galiu prirašyti daug atlikėjų, kurie tikrai yra puikūs.

Tavo mėgstamiausi ne elektroninės muzikos stiliai/atlikėjai?
Patinka Madonna, gerbiu ją visą gyvenimą, nes ši atlikėja visada eina kartu su laiku: dažnai keičia savo įvaizdį ir iki šiol nuostabiai atrodo ir šoka. Dar patinka Kylie Minogue, labai seksuali ir labai moteriška. Ne vieną kartą teko išgirsti, kad mes esame panašios. Taip pat patinka Eros Ramazzotti's, Sting'as, Phil'as Collins'as, Depesche Mode. Žodžiu, tokių atlikėjų, kurie man patinka, yra nemažai. Esu melomanė ir nesvarbu, koks būtų stilius, svarbiausia, kad atlikėjas būtų talentingas ir profesionaliai atliktų savo darbą.

Koks Tavo patarimas norintiems tapti dj'ais?
Šitą profesiją reikia tikrai mylėti ir suprasti, kad šitas darbas reikalaus iš Jūsų daug laiko. Turi visada sugalvoti vis kažką naujo, kokybiškai groti, ruošti miksus, kurti muziką, dalyvauti fotosesijose bei vakarėliuose. Nebijoti kritikos, o jos tikrai bus, nes aplink daug konkurentų, kurie norės tave sužlugdyti, prasidės intrigos ir t.t. Jei tam esi pasiruošęs ir nekreipdamas dėmesio į intrigas eisi toliau, tada galiu palinkėti stiprybės ir Sėkmės “iš didžiosios raidės” ;)

Tavo žodis Lietuvos jaunimui...
Pasakysiu, kaip tėvai sako : mokytis būtina. Pati visą gyvenimą mokiausi, mokausi iki šiol. Turiu ne vieną diplomą su pagyrimu. Mokslų ant pečių nenešiosi. Gyvenimas labai sudėtingas ir tikrai nežinai, kada jis gali pasisukti kita linkme ir kur bus reikalingos tavo žinios.

Kokie Tavo netolimos ateities planai susiję su muzika?
Dabar kartu su Justu ruošiame naują “gabalą”. Manau, tai bus bomba! Organizuosiu vakarėlius ir toliau, grosiu! Norėčiau išvažiuoti į šiltus kraštus. Tai mano svajonė. Klimatas man labai daug ką reiškia. Bet dar porą metų tikrai būsiu čia, Lietuvoje.

Kokie Tavo netolimos ateities planai nesusiję su muzika?
Baigti universitetą.

Ką valgai pusryčių?
Valgau sausus pusryčius ir geriu kavos.

Koks Tavo mėgstamiausias patiekalas iš bulvių?
Aš nelabai didelė bulvių mėgėja. Bulvių košę darau dažniausiai vyrui, nes jam ji patinka. Gaminu beveik kiekvieną dieną, tai atima nemažai laiko. Esu ištekėjusi ir savo vyrui stengiuosi būti gera šeimininkė.

Koks Tavo hobis? (be muzikos)
Mada, makiažas, lauko tenisas, joga, kalbos, kinematografija.O jeigu būtum ne dj'ė, kuo norėtum būti ir ką veikti?
Batų ir rankinių dizainerė. Tai mano silpnybė… Gaila, kad neturiu tam nei galimybių, nei išsilavinimo, nes tik neseniai supratau, kad mada labai mane traukia. Manau, kad man būtų tikras malonumas dirbti šitoje srityje.

Ar paliktum Žemės planetą visam laikui skriedama su tyrinėtojų komanda?
Turbūt ne. Man patinka čia, mūsų Žemėje. O ten juk nežinai, kas tavęs laukia. Esu prisižiūrėjusi visokiausių siaubo filmų.

Ar prisimeni ką nors iš tų laikų, kai lankei Dj Mokyklą?
Mano mokytojo Vidmanto kantrybė… Kadangi mano vyro kantrybė trūko po penkių minučių… Tai buvo vieną iš kelių priežasčių, kodėl pradėjau lankyti DJ Mokyklą. Kita priežastis – tuo metu neturėjau namuose aparatūros.

Tavo mintys (pasiūlymai) apie DJ Mokyklą...
Manau, kad ką Jūs darote, tikrai yra gerai ir svarbu. DJ Mokyklai reikia daugiau reklamos.

Kokia Tavo sėkmės paslaptis? A?
Talismano neturiu. Mano sėkmės paslaptis – darbštumas, charizma ir komunikabilumas.

Labiausiai Tau patikusi knyga? Filmas? Miestas?
Man patinka, kaip rašo Nabokovas,- manau, knyga “Lolita” geras ir drąsus kūrinys. “Scarface” jau daugiau nei dešimt metų mano mėgstamiausias filmas. Kas dar jo nematėte, tikrai rekomenduoju pasižiūrėti. Didelį ispūdį paliko Barselona ir Budapeštas.

Kokios spalvos ar spalva dominuotų Tavo darbo kambaryje, miegamajame, virtuvėje?
Namuose dominuotų šios spalvos: balta, pilka, ruda, oranžinė (kaip akcentas). Stilius – minimalizmas. Nepatinka, kai būna daug pristatyta baldų. Jokiu ryškių sienų, nebent pora kaip interjero akcentas. Sienų spalvos turi būti ramios, kad man neatsibostų gyventi bute ir interjeras nevargintų. Viskas turi būti suderinta. Drabužių turiu įvairių spalvų. Dominuoja juoda, balta, raudona, pilka, ruda, violetinė, geltona.


2009-12-07

created by baugu.net