Madkid

Madkid ( Biohazar )

Danielius Bartoševičius
+370 672 32815
hellraise [at] gmail.com
www.biohazar.net
www.myspace.com/madkidas


Kaip radai savo muziką?
Jau nuo jaunų dienų mėgau sukesnę muziką. Žiūrėdavau TV, kasetes pirkdavau ir skolondavausi iš draugų, įsirašinėdavau radijo laidas, o vėliau atsirado ir kompaktinės plokštelės.

O kaip sugalvojai groti publikai?
Muzika traukė mane, tad pradėjau mokytis groti elektroniniu pianinu, bet tai nebuvo tai ko aš norėjau. Norėjau kažko šiuolaikiškesnio, to, kas traukė mane patį ir aplinkinį jaunimą, tad ir pradėjau mokytis groti plokštelėmis. Norėjau pradėti mokytis daug anksčiau, bet nebuvo galimybių, net nežinojau, į ką kreiptis. Vėliau atradau DJ Mokyklą ir prasidėjo rimtas judėjimas į priekį.Ar dažnai repetuoji?
Taip. Dažnai, užsidarome su draugu garaže, garsas niekam aplink netrukdo, tad galime groti nevaržomai, bent jau porą kartų per savaitę savo malonumui, o jei artėja koks renginys ir reikia pasiruošti, groju ir dažniau.

Paruoši set'ą ar viskas priklauso nuo nuotaikos blyksnių grojant?
Aš atsirenku plokšteles, kurias grosiu, nes jei eini nepasiruošęs, tada kartais užkankina dvejonė, tą ar tą kūrinį miksuoti. Savo seto šabloną visuomet susidėlioju. Pradėti mėgstu lengvesne muzika ir sunkesne baigiu. Išsitrauki dvi plokšteles iš “keiso” ir nežinai, kurią groti, gal reikia groti abi? Trys patefonai – tavo išeitis! Ar galvojai apie tai? Dar nėra tekę groti trimis patefonais, bet tikrai pabandysiu, gal tai išgelbės mane ;)

Kur labiausiai patiko groti?
Per pirmąjį mano pasirodymą, tada gyvavusiame klube “Vault”. Daug žmonių stebėjo mane, kaip ir ką aš darysiu, bet buvau gerai pasiruošęs, tad patiko ir buvo linksma tiek jiems, tiek man. Girdėjau daug gerų atsiliepimų, tai mane paskatino judėti į priekį. Nuo tada visi mano, kaip dj’aus, reikalai ir pajudėjo. Buvo daug gerų renginių, kur ir publika gera buvo, ir sugrodavau gerai, bet pirmasis kartas buvo labiausiai įsimintinas, gal dar todėl, kad nebėra daugiau to klubo.

Ar Tau grojant buvo nutikę kas nors neįprasto?
Praeiviai dažnai užkliūva už patefono ir nušoka adata nuo plokštelės, bet ko nors neįprasto dar nebuvo nutikę.

Kokios nuotaikos ir mintys aplanko Tave grojant?
Sukasi mintis, kad reikia gerai pagroti ir nenuvilti žmonių, nes juk jie atėjo pasiklausyti kaip aš groju. Jie kažko tikisi ir laukia iš manes, tad galvoju apie tai, kaip parinkti kūrinius ir gerai atlikti miksą. Vėliau rezultatas matosi jų veiduose. Būnu piktas, susikaupęs ir paruošęs gerą schranz’o dozę. ;)
Piktas ir niekada nesišypsai?
Nusišypsau po set'o, kai užplūsta palaima, kai žmonės būna laimingi.Kokius mėgsti renginius kaip lankytojas?
Dažniausiai einu tik dėl muzikos, vieta man nėra svarbi. Kai ilsiuosi, namuose pasiklausau lengvos muzikos. Chillouto, newage...

Kur dingsta pogrindiniai renginiai? Lieka tik klubai?
Taip, pastebėjau tokią tendenciją. Užsidarius “Vault” klubui nelabai kas ir liko.

Kuriose Vilniaus vietose Tau patinka leisti laiką?
Vasarą, būna, su draugais susirenkame “schranz-parkyje” prie Cvirkos paminklo dažniausiai prieš renginius. Dar mėgstu su dviračiu palakstyti po senamiestį, patinka, kai būna daug žmonių. Užmiestyje turime irgi vieną slaptą vietą, kur gerai leidžiame laiką . ;)

Tavo mėgstamiausi dj'ai?
Iš lietuvių patinka Dr. X-ray, tai, kaip jis miksuoja muziką. Iš užseniečių, “HardtraX”, labai įdomi jų kūryba ir puiki miksavimo technika.

Tavo mėgstamiausi elektroninės muzikos stiliai/atlikėjai?
Newage ir chillout klausausi namuose, o šiaip schranz’as.

Tavo mėgstamiausi ne elektroninės muzikos stiliai/atlikėjai?
Klasikinė muzika. Daug klasikinės muzikos teko groti, kai grodavu, elektroniniu pianinu.

Koks Tavo patarimas norintiems tapti dj'ais?
Patarimas būtų geriau išvis netapti! (Juokdamasis atsako). Visų pirma, reikia aiškiai apsispręsti, kokį stilių nori groti, ir turėti pinigų plokštelėms. Aiškiai suformulavus savo tikslus atkakliai jų siekti. Ir daug, daug repetuoti.Tavo žodis Lietuvos jaunimui...
Pasiekite ko nors! Neleiskite laiko veltui visą laika sėdėdami ant suoliuko su buteliu.

Ar turi ką pasakyti apie televiziją ar apskritai apie žiniasklaidą?
Televizoriaus nežiūriu, tad nerūpi man tos depresijos. Tegu žmonės daugiau pasidomi muzika, nes dabar tarsi trūksta išprusimo, įtaką daro televizija ir žiniasklaida su dirbtinomis žvaigždėmis, visuomenės ugdymas – pamirštas, terūpi prisigrūsti piniginę.

Kokie Tavo netolimos ateities planai, susiję su muzika?
Bus daug grojimų, teks daug ruoštis. O kitų metų pradžioje su komanda planuojame keletą renginių.

Kokie Tavo netolimos ateities planai, nesusiję su muzika?
Gerai baigti kursą.

Ką valgai pusryčių?
Valgau sumuštinius su sūriu ar dešra ant batono ir užsigeriu juoda arbata su citrina ir vienu šaukšteliu cukraus.

Koks Tavo mėgstamiausias patiekalas iš bulvių?
Keptos tarkuotos bulvės.

Koks Tavo hobis? (be muzikos)
Muzika nepalieka jam vietos.

O jeigu būtum ne dj'us, kuo norėtum būti ir ką veikti?
Siečiau su savo specialybe – kompiuterių inžinerija.

Ar paliktum Žemės planetą visam laikui, skriedamas su tyrinėtojų ekspedicja į kitas galaktikas? Kodėl taip arba kodėl ne? :)
Tikrai ne, nes nesidomiu kosmosu, būtų gaila palikti Žemę ir visus draugus, renginius ir Vilniaus senamiestį.
O jeigu rastum Techno muzikos planetą!?
Na, jeigu žinočiau tiksliai, jog tokią rasiu, tada pagalvočiau, bet to nežinodamas, gal jau tiek to - pasilikčiau Žemėje.Ar prisimeni ką nors iš tų laikų, kai lankei Dj Mokyklą?
Kai pirmą sykį atėjau, nebuvau matęs dj’inės aparatūros: nei patefonų, nei mikšerio. Viskas buvo nauja, daug įspūdžių, norėjosi pabandyti, išmokti pirmuosius judesius. Sužinoti, ką daro tos rankenėlės ant mikšerio. Pagavo didelis įkvėpimas judėti šia kryptimi, sužinoti daugiau ir tobulėti.

Tavo mintys (pasiūlymai) apie DJ Mokyklą...
Reikia džiaugtis, kad toks dalykas egzistuoja, kur gali ateiti ir gauti patarimų apie muziką ar aparatūrą bei visus atsakymus į savo klausimus. Vertinu tai teigiamai. Reikėtų daugiau pasireklamuoti, nes yra žmonių, norinčių išmokti kokybiškai miksuoti su gera aparatūra. Neverta lįsti pas kokį draugą, kuris kad ir turi aparatūrą - stokoja supratimo, kaip kas daroma. Jaunimas vis labiau su muzika, tad geriau išmokti groti kokybiškai.

Dabar vėl sėdime DJ Mokykloje, patalpos ir vėl kitos. Koks jausmas?
Man labiausiai patiko DJ Mokyklos patalpos požeminėje slėptuvėje, grojant betoninės sienos mane įkvėpdavo. Čia ir vėl betonas.Kokia Tavo sėkmės paslaptis? A?
Kartais sekasi geriau kartais tiesiog gerai, visada reikia tiesiog gerai pasiruošti.

Labiausiai Tau patikusi knyga? Filmas? Miestas?
Knygų šiaip neskaitau, bet iš to, ką esu skaitęs tai Danieliaus Defo “Robinzonas Kruzas”. Iš filmų patinka komedijos... “Misteris Bynas”. Nekeliavau daug, bet sužavėjo Turkija. Oi būtų turkams techno!

Kokios spalvos ar spalva dominuotų Tavo darbo kambaryje, miegamajame, virtuvėje?
Darbo kambaryje dominuotų mėlyna ir violetinė spalvos, miegamajame spalvos būtų šviesios, šiltos: žalia ir geltona, o virtuvėje tamsiai ruda ir žalia.

2009-10-29

created by baugu.net